Forum dragon ball history Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 techniki Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Goku
Administrator
AdministratorDołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 8 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dragon ball

PostWysłany: Sob 11:12, 09 Wrz 2006 Powrót do góry

12 Oczu (aka Shishin no Ken) -Technika używana przez Tenshinhana w celu podzielenia siebie na cztery części. Każdy stworzony Tenshinhan nie jest jedynie iluzją ,ale może również walczyć. Problemem tej techniki jest to, że każdy Tenshinhan posiada tylko ćwiartkę mocy i szybkości oryginału.

Ankokusei - Jest to czar wykorzystywany przez maga Babi-Di'ego do teleportowania ludzi do wielu różnych miejsc by tam walczyli. Głównym celem tego zaklęcia jest danie przewagi terenowej swoim podwładnym

Akumaitokosen -Fala energii zaprojektowana specjalnie w celu szybkiego zabicia jednego przeciwnika .Gdy następuje uderzenie zło wewnętrzne ofiary rośnie powoduje wybuch serca trafionego . Atak będzie skuteczny jeśli jeżeli wróg będzie choć trochę zły .

Absorbsion - technika pozwalająca na pochłanianie energii przeciwnika.

Barrier - jest to technika służąca głównie do obrony. Jedną z form tej techniki jest przezroczysta tarcza osłaniająca wojownika, a drugą przezroczysta otoczka przylegająca bezpośrednio do ciała.

Big Bang Attack - Najlepsza technika Vegety, ogromna kula energii skierowana w przeciwnika ma bardzo duża siłę rażenia.

Bakuhatsuha - poprzez podniesienie dwóch palców wywołany jest ogromny wybuch, który rozwala teren pod wrogiem.

Body Change - używa jej tylko kapitan Ginyu. Polega ona na wystrzeleniu z ust promienia zamiany, który jeśli trafi w przeciwnika zamienia ciałami świadomości obu walczących.

Burning Attack - najlepszy atak Trunks'a, strumień energii Ki wystrzelony w stronę przeciwnika.

Bukujutsu - jest to technika latania, polega na skoncentrowaniu energii ki. Prawie każdy bohater ma opanowaną tą technikę, co świadczy, że jest dosyć prosta.

Bakurikimaha - strumień Ki wystrzelony z jednej dłoni (druga podtrzymuje dłoń strzelającą).

Chonoryoku - Unikalna technika w której Chaozu używa obu lub jednej ręki. Ma ona na celu manipulację ciałem przeciwnika w taki sposób, aby ukazać jego słabość. Może paraliżować ruchy lub wywołać bóle (np. głowy, brzucha itp.).

Chobakuretsumaha - Jest to fala energii, którą gromadzi się między dłońmi przed klatką piersiową i wystrzeliwuje przed siebie. Atak ten znany jest też jako "Gekiretsukoidan" w grze video DBZ.

Daichiretsudan - jeden z ciekawszych ataków Friezy, które stosował podczas walki z Son Goku. Uderzeniem ręki wycina głęboki rów w ziemi.

Death Ball - mała kula energii, którą Friezą może stworzyć jednym palce lub obiema rękoma. Choć mała, jest barzo silna i może nawet niszczyć planety.

Double Tsuihikiden -Jest to jedna z lepszych technik Kuririn'a. Wystrzeliwuje on potężną ilość energi, podobnej do Kamehamehy. Potrafi nią kierować i zaatakować przeciwnika w każdym momencie.

Daichiretsuzan - Jeden z najskuteczniejszych ataków Freezera .Z dwoma palcami rozszerzonymi w formie "V" ,tworzy niewidzialny promień o dużym zasięgu .Nazwa tej techniki wzięła się od rozstępującej się ziemi .

Dodonpa - To jedna z lepszych technik Tsurusenryu . Jest to strumień energii wystrzelony z jednego palca , który wybucha po uderzeniu w cel. Dodonpa jest mocniejszy niż przeciętny Kamehameha (ale Kamehameha może stać się potężniejszy) . Po przegranej z Goku , Tao Pie Pie ulepszył ją i nazwał Super Dodonpa .

Donut - Atak Używany przez Gotenksa w celu łapania przeciwników. Jest to pierścień energii Chi, którego rozmiar i średnica kontrolowana jest przez atakującego. SSJ3 Gotenks może używać odmiany tego ataku, Rekonzu Super Donuts.

Energy Dan - tej techniki użył tylko raz Son Gohan w filmie "Dead Zone". Gohan otacza wtedy swoje ciało olbrzymia kulą energii.

Eraser Cannon - Jedna z najpotężniejszych technik Recooma. Jest to wielka kula Chi wystrzelona z buzi. Posiada zarówno dużą mac jak i zasięg.

Eye Layzers - szybki strzał bardzo cienkim promieniem z obu oczu. Ma bardzo duży zasięg.

Genocide Attack - szybkie strzelanie samonaprawadzającymi pociskami z energii ki.

Genkidama - Jedna z najbardziej potężnych technik używanych przez Goku. Jest to duża kula energii pobrana z natury, która użycza mu swoich zasobów. Zajmuje to niestety dużo czasu. Dodatkowo by utworzyć Genki Dama Goku musi unieść ręce w powietrze i w tym czasie jest podatny na ciosy. Może wytworzyć ją osoba jedynie o dobrym sercu .

Guruguru Guma - Technika ta jest używana przez Girana w 21 Tenkaichi-Budokai . Pluje on lepką substancją w przeciwnika .Guma zaciska się wokół ofiary hamując jego ruchy .

Galikho (Final Flash) - jedna z lepszych technik Vegety, bardzo podobna do Kamehameha, jednak potężniejsza, za to koncentrowanie energii trwa nieco dłużej.

Galactic Donut - technika stosowana do otaczania przeciwników polem siłowym, w którym nie mogą się ruszać.

Generic Ki Blast - podstawowy atak energią Ki, wystrzeliwany z ręki.

Haretsu no Maho - magiczne zaklęcie powodujące wybuch przeciwnika. Używa go jedynie Babidi.

Healing Power - tą zdolność posiada jedynie Dendi i Kibito. Dzięki niej można uzdrowić badzo ciężko ranną lub bliską śmierci osobę.

Hell's Flash - silne pociski wystrzelone z armat, umieszczonych pod nadgarstkami. Stosowane prze Androida 16.

Haikyuken - Technika używana przez Tenshinhana przeciwko Goku w 22 Tenkaichi-Budokai .Atakujący traktuje przeciwnika jak piłkę do siatkówki .

Hankokubikkurisho - Atak Ki używany przez Jacky Chuna . Używając obu rąk łapie on przeciwnika pole energetyczne , które może przeciwnika doprowadzić do śmierci .Ta technika była używana tylko podczas 21 Tenkaichi-Budokai .

Hasshuken - Atak inspirowany techniką Shiyoken Tenshinhana .Goku rusza swymi ramionami tak szybko , że wygląda to jakby miał ich osiem .

Honoo - Zionięcie ogniem... Niezbyt ważna technika , ale jest jednym ze skuteczniejszych ataków Dabury .

Jinruizetsumetsukogeki - bardzo silny atak, mało precyzyjny, bardzo niszczący.

Jan-Ken - "Jan-ken-pon" jest japońskim odpowiednikiem "kamienia , papieru i nożyczek" . Goku ma trzy różne sposoby uderzeń Jan-Ken . Jan-Ken-Gu - odpowiadające "Kamieniowi" , "Gu" jest mocnym uderzeniem pięścią w twarz. Jan-Ken-ChoChi - odpowiadające "Nożyczkom" , ChoChi jest wetknięciem dwóch palców w oczy . Jan-Ken-Pa - odpowiadające "Papierowi" , "Pa" jest uderzeniem z otwartej dłoni w twarz .

Jinruizetsumetsukogeki - Dosłownie "atak ludobójczy".

Kai Kai - zdolnosć do teleportacji między planetami, w odróżnieniu od teleportacji stosowanej przez Son Goku, nie trzeba znać źródła energi ki. Stosowana przez Kibito i Kaioushina.

Kaio-ken - technika wymyślona przez Kaio. Używa jej tylko Goku. Polega na wielokrotnym powiększeniu swojej siły ciosu i szybkości. Podczas koncentracji wokół wojownika pojawia się różowa sferyczna kula. Jest bardzo niebezpieczna dla osób o małej mocy, gdyż słabe ciało nie zniesie tak dużej energii.

Kakusanyudokodan - wiele pocisków z energii ki otacze przeciwnika i udeża jednocześnie. Piccolo tak zaatakował Androida 17.

Kamehameha - wystrzelenie z obu lub jednej dłoni pocisku z energii ki. Podobna do Final Flash. Wymyślona przez Genialnego Żółwia, Prawie każdy wojownik na ziemi ją stosuje. - Zobacz także co oznacza Kamehameha

Kiai - bardzo prosta technika, wystarczy głośno wrzasnąć, co spowoduję rozproszenie pocisków z energii ki.

Kikoho - fala energii przypominająca Taiyo-ken, jednak bardziej skondensowana. Jeden z głównych ataków Tienshinhan'a.

Kyushu - Specyficzna technika C 19 i C 20. Cyborgi potrafią absorbować energię ludzi lub fal uderzeniowych , przez pory w dłoniach. Jedyną wadą tej techniki jest to, że po pozbawieniu ich rąk nie mogą jej używać.

Kaukusudan - Kulilin podczas walki z Nappą i Vegetą zaadoptował technikę użytą przeciwko Piccolo w Tenkaichi-Budokai , kiedy to wystrzelił z każdej ręki promień energii nad głowami przeciwników, rozdziela go na mniejsze części i atakuje z góry. Efektywna technika, która zniszczyła wszystkich Saibaimen.

Kiaiho - Jest to niewidzialny atak odrzucający przeciwnika w tył. Może być wystrzelony z ręki lub oczu.

Kienzan ( Destruct'o'Disc ) - Atak używany dość często podczas drugiej serii DB. Jest to płaski dyskopodobny pocisk Chi, który może być używany do przecinania przeciwników. Keinzan musi być kontrolowany przez doświadczonego wojownika.

Ki no Tsurugi - "Miecz Ki" . Jest to promień Ki będący przedłużeniem ręki .Długość miecza może być kontrolowana .

Koshoku - Atak polegający na wchłanianiu energii przeciwnika i przyswajaniem jej sobie . Gdy się przesadzi można zostać zabitym przez tą samą energię .

Kyodaika - Technika używana przez Piccolo podczas 23 Tenkaichi-Budokai . Za jej pomocą Piccolo może powiększyć ciało i moc. Oczywiście stanowi wówczas większy cel.

Kyoken - Technika ta znana jest również pod nazwą "Wściekły Atak" , ale zapisana w kanji może być też odczytana jako "Wściekły Pies" . Goku udając wściekłego psa szczeka i szarżując na przeciwnika skacze nad nim kopiąc go od tyłu .

Kienzan - przypominający piłę tarczową pocisk energii, który jest wykorzystywany do przecinania.

Kakukusudan - dwa promienie energii wystrzelone nad głowami przeciwników, które później rozdzielają się na wiele części.

Kintoun - kontrolowanie latającej chmórki za pomocą umysłu.

Masenko - inny rodzaj Kamehameha, różni się tym że energię zbiera się nad głową.

Mystic Attack - technika, która polega na wydłużaniu swoich kończyn, aby dosięgnąć przeciwnika.

Makankosappo (Deamon Ray) - Jedna z najpotężniejszych technik walki Piccolo .Penetrujący ładunek wystrzelony z dwóch palców .Ten atak przewierca się przez wszystko na co natrafi.

Makosen - Pocisk Chi używany przez Piccolo-Daimao . Piccolo gromadzi energię Chi w rejonie dłoni po czym strzela po kolei z każdej ręki ,jedna po drugiej .

Mafuba - technika służy do zamknięcia przeciwniaka w butelce, szkatułce lub innej ograniczonej przestrzeni. Wykonujący ją wojownik tworzy trąbe powietrzną, która wciąga przeciwnika do pojemnika. Potem niestety umiera.

Oozaru - Kiedy na Saiyana pada światła księżyca przemienia się w gigantycznego goryla. Jego siła wielokrotnie się zwiększa. By powstrzymać Oozaru należy uciąć mu ogon.

Podwójny Tsuihikidan - Jest to Kamehameha emitowana z obu rąk i precyzyjnie naprowadzana na cel. Wymyślił ją Kulilin.

Promień - Podwójny strumień energii Chi wystrzeliwany z oczu .Jest niezbyt imponujący lecz wyrządza spore uszkodzenia. Może być używany jako kontruderzenie przeciwko mniejszym atakom Chi.

Regeneration - technika polegająca na odrodzeniu prawie każdej części ciała.

Renzoku Energy dan - wielokrotne wystrzelenie pocisku z energii Ki z dłoni. Używana gdy wojownik jest w szale.

Ryogafufuken - uderzanie złożonymi w szpony rękoma w przeciwnika oraz kopanie nogami.

Saiko Nokogeki - pocisk Ki wystrzeliwany z ust.

Sokidan - pocisk energii wystrzelony z obu dłoni, możebyć sterowany.

Super Ghost Kamikaze Attack - wystrzelenie swojego hologramu w formie ducha, który sam myśli, a w momencie dotknięcia czegokolwiek wybucha.

Saimin no Jutsu - Technika hipnotyzująca Jacky Chuna mająca na celu opanowanie umysłu oponenta .

Sekikatsuba - Jeden z najpotężniejszych ataków Dabury .Jego ślina zamienia w kamień wszystko czego dotknie . Osoba zamieniona wraca do życia po zabiciu Dabury .

Shiyoken - Technika używana przez Tenshinhana do podwojenia liczby swoich rąk . Są one w pełni sprawne zatem mogą jednocześnie atakować i blokować ciosy .

Shunkanido - Najlepszy i najszybszy sposób przemieszczania się, czyli teleportacja. Goku kładzie dwa palce na czoło i szuka energii danej osoby.

Shishinnoken - Bohater używający tej techniki (Tenshinhan, Cell) dzieli siebie na 4 różne postacie. Każda z tych postaci posiada taką samą siłę i prędkość, jednak jest 4 razy słabsza od niepodzielonego bohatera.

Shougekiha - niewidzialny podmuch energi ki, który zostaje wystrzelony z rąk lub oczu.

Taiyoken (Solar Flare) - technika wymyślona przez Tienshinhan'a, polega na oślepieniu przeciwnika ogromną dawką światła energii Ki.

Telepathy - technika telepatycznego porozumiewania się, osoba znająca tą technikę może rozmawiać z kim zechce na odległość z pomocą myśli.

Transformation - wojownik używający tej techniki musi być bardzo silny, gdyż zabiera ona dużo energii. Jeśli nie może on pokonać wroga w normalnej postaci transformuje się w potężniejszą.

Time Stop - bardzo energochłonna technika polegająca na zatrzymaniu czasu.

Udebunrikoge Ki - oderwanie kawałka ciała, który walczy z przeciwnikiem.

Ultra uderzenia Gotenksa - Nie jest to nic nadzwyczajnego są to po prostu wymyślone nazwy przez Gotena takie jak: Uderzenie kulistego pioruna, wściekłego dzika, bita śmietana itp.

Zanzoken - jest to zdematerializowanie się i poruszanie szybko w stronę przeciwnika. Wojownik pozostawia za sobą coś w rodzaju widma, które zmyla wroga, a sam uderza go z bliska.

Zapora - Czysto defensywna technika formująca osłonę energetyczną wokół ciała. Istnieją 2 formy bariery. Pierwsza to kulista osłona, druga jest podobna do płaszcza, który okrywa ciało.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gotenx
nowyDołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:04, 10 Wrz 2006 Powrót do góry

MOge sie jakiejs techniki nauczyć


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)